Kurs przygotowuje do pracy z programami: Photoshop, InDesign, Illustrator i Acrobat firmy Adobe.
   Programy współpracują ze sobą i uzupełniają się wzajemnie. Są profesjonalnymi narzędziami pracy grafików, redaktorów technicznych, edytorów zdjęć, projektantów.
   Program kursu obejmuje również naukę elementów poligrafii.

wróć

Kurs DTP

Cały kurs trwa w praktyce ok. 2 miesięcy i składa się z dwóch części. Jedno spotkanie to 6 pełnych godzin zegarowych. Zajęcia odbywają się w grupach: wtorkowo-środowa, czwartkowo-piątkowa lub weekendowa. Taki układ dwu sąsiednich dni jest szczególnie korzystny dla osób przyjezdnych.

Zasadnicza, komputerowa część kursu, to 10 spotkań – 60 godzin. Uczymy tajników obsługi PhotoshopaIllustratora. Pokazujemy jak składać publikację w InDesignie oraz do czego może służyć Acrobat. Prócz nauki programów poznajecie Państwo zasady pracy ze skanerem. Dzielimy się także swoimi doświadczeniami w tworzeniu gotowych prac i pokazujemy, jak unikać błędów.

W drugiej części spotykamy się na zajęciach w postaci wykładów przy tablicy suchościeralnej, które, mamy nadzieję, sprowokują Was również do dyskusji, a przynajmniej pytań. Postaramy się opowiedzieć o całej otoczce związanej z naszą branżą oraz pokazać jej różnorodność, co pomoże Wam w wyborze dalszej drogi samorozwoju i określenia, w czym chcielibyście się specjalizować. Szczególny nacisk kładziemy na opisanie tego, co dzieje się z ukończoną przez nas pracą później – w naświetlarni, drukarni i introligatorni.

Ukończenie kursu dokumentują dyplomy z wyszczególnionymi elementami przeprowadzonych zajęć. Otrzymujecie Państwo również dodatkowe bogate materiały szkoleniowe (autorskie skrypty Ośrodka).

Strona główna
główna
kurs DTP
teoria
praktyka
aktualności
kontakt
materiały
czy wiesz że
słownik
linki

2004 © Gemma